Rozpocząć nowe życie

28 września 2019

Odciąć się od przeszłości

Nowe początki nigdy nie należą do najłatwiejszych. Konieczność pozostawienia za sobą dawnego życia związana jest jednocześnie z przymusem dźwigania na barkach ciężaru trudnej przeszłości. Odnalezienie się w nieznanym otoczeniu, zaaklimatyzowanie i nawiązanie nowych znajomości stanowi nie lada wyzwanie nawet dla towarzyskich osób. Często jednak nie ma innego wyjścia i należy stawić czoła temu, co przynosi los. A może to być pasmo zaskakujących wydarzeń, o czym na własnej skórze przekonała się Carrie Ford, główna bohaterka książki pod tytułem „River” autorstwa Samanthy Towle.

Nie oglądając się za siebie

Carrie podjęła trudną decyzję o ucieczce, która oznaczała dla niej przyjęcie zupełnie nowej tożsamości, przeprowadzkę do nieznanego miasta i przejście do porządku dziennego nad faktem, że jest w ciąży i musi radzić sobie zupełnie sama. Nie jest w nastroju na poznawanie nowych ludzi i budowanie przyjaźni, a już na pewno nie z kimś takim, jak River Wild – jej nowy sąsiad. Mężczyzna jest arogancki, zarozumiały i humorzasty, co skutecznie trzyma ją na dystans. Wszystko zmienia się w chwili, gdy wspólnie ratują porzuconego psa. Carrie zaczyna rozumieć, że zachowanie River’a to tylko poza, której zadaniem jest zamaskowanie samotności i głębokiego poczucia smutku. Tym samym zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele ich ze sobą łączy, a ten dzień staje się przełomowym dla ich znajomości. Para zaprzyjaźnia się ze sobą, a wraz z biegiem czasu między tą dwójką rodzi się prawdziwe uczucie. Choć oboje nieco się go boją, nie są w stanie z nim walczyć. Połączone ze wzajemnym zrozumieniem sprawia, że oboje po raz pierwszy od dawna czują się szczęśliwi, a tajemnice przeszłości spychają gdzieś w odległe zakamarki umysłu. Niestety los bywa przekorny i ma w zwyczaju z łatwością krzyżować czynione przez ludzi plany. Carrie przekonuje się, że nie jest jej dane zbyt długie cieszenie się miłosnymi uniesieniami i poczuciem spokoju, a podjęte przez nią wysiłki nie były wystarczające. Dzieje się bowiem to, czego się tak obawiała. Przeszłość powraca niczym bumerang i jest w stanie zmienić jej obecne życie w koszmar. Czy Carrie i River wyjdą z opresji obronną ręką? Czy ich związek przetrwa taką próbę?

Samantha Towle, autorka, to jedna z popularnych obecnie brytyjskich pisarek. Jej specjalnością są publikacje z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej, z których wiele zyskało status bestsellerów na listach USA Today, The New York Times czy Wall Street Journal. Dotychczas wydała już takie książki, jak: „Revived”, „The Ending I Want”, „The Mighty Storm”, czy „When I Was Yours”.

 

Tagi
Kategoria Książki #książki dla kobiet