Powieści prosto z pachnącego sadu

8 września 2019

Katarzyny Michalak jest autorką poczytnej „Trylogii Jabłkowej” – cyklu powieści należącej do książkowej serii pod szyldem „Owocowa Seria”. Należy do niej kilka książek utrzymanych w gatunku powieści obyczajowej zmiksowanej z romansem, m.in. powieść „W imię miłości„, czyli druga część trylogii. Jest to fascynująca historia opowiadająca o poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla siebie we wszechświecie oraz o mierzeniu się z pomyłkami i demonami przeszłości. Zdecydowanie trzeba sięgnąć też po inne pozycje z „Owocowej Serii”, ponieważ są to podnoszące na duchu historie zwykłych ludzi takich jak my.

Jedna z najbardziej wzruszających powieści na rynku

„W imię miłości” to historia, która prawdopodobnie złapie za serce i poruszy wielu czytelników. Jeśli ktoś wzruszał się przy lekturze „Ani z Zielonego Wzgórza”, z pewnością uroni też niejedną łzę przy powieści Katarzyny Michalak. Jest to powieść prezentująca perypetie mężczyzny mieszkającego w starym, ale niezwykle urokliwym domku wybudowanym na Jabłoniowym Wzgórzu. Edward, czyli główny bohater „W imię miłości”, nie prowadzi zbyt ekscytującego życia. Rutyna na dobre zadomowiła się w jego codzienności, a jemu ten błogi, choć trochę nudny spokój odpowiada. Nie wie jednak, że wkrótce wydarzy się coś, co zmieni jego sytuację o sto osiemdziesiąt stopni. W jego życiu pojawi się nagle Ania – dziesięciolatka, która właśnie straciła niemal wszystko. Wraz z nią wrócą do Edwarda błędy i tajemnice przeszłości. Mężczyzna zostanie zmuszony do stawienia czoła tej trudnej i niecodziennej sytuacji. Przyszedł czas na zadanie sobie odpowiednich pytań. Co jest najważniejsze dla Edwarda? Kiedy w jego sercu pojawi się miejsce na rodzinę? Czy to odpowiednia pora na podjęcie kluczowych decyzji?

Jeszcze więcej od autorki

Urodzona w 1969 Katarzyna Michalak jest twórczynią „Owocowej Serii” i przy tym należącej do niej powieści „W imię miłości”. Michalak jest jedną z najbardziej poczytnych polskich współczesnych pisarek.Jej debiutancka powieść – wydana w 2008 roku „Poczekajka” – błyskawicznie wpadła na listy bestsellerów i do rąk wielu czytelników. Katarzyna Michalak ma także na swoim koncie takie powieści jak „Rok w poziomce”, „Sklepik z niespodzianką” czy „Gra o Ferrin”. Autorka przeskakuje pomiędzy różnymi literackimi gatunkami,  tworząc erotyki oraz romanse, literaturę piękną oraz obyczajową czy próbując swoich sił w fantastyce i powieściach sensacyjnych. Katarzyna Michalak planuje również powieść historyczną, sagę rodzinną, ale i scenariusz komedii czy serialu. Prywatnie autorka mieszka w przytulnym domku na wsi, wychowując dwójkę synów i delektując się pięknem przyrody.

 

Tagi
Kategoria książki dla kobiet #nowości